iconiconicon

Hakkımızda

AnasayfaHakkımızda

Hakkımızda Bazı Soruların Cevapları

Ne zaman kuruldunuz?

Rihef Yazılım ve Danışmanlık Ltd. Şti. 2018 Ağustos ayında Yıldız Teknopark'ta kurulmuştur.

Uzmanlığınız nedir?

Rihef matematikçiler, aslında fonksiyonel analizciler tarafından kurulmuştur. Rihef'in bünyesinde Harvard tarafından indekslenmiş makaleleri bulunan ve asıl uzmanlığı sıralanmış vektör uzayları olan matematikçiler bulunur. Sıralanmış vektör uzayları aslında bilgisayarın üç babasından biri olan John von Neumann'ın çalışma alanıdır. Bu yüzden yazılım teknolojileri ile direkt ilgili hatta bize göre tamamen kendisidir.

Ne gibi işler yapıyorsunuz?

Şu sıralar en çok yaptığımız iş özel e-ticaret sistemleri, mobil uygulamalar ve erp, proje yönetim sistemleri gibi sanayi yazılımları. Ancak kendimize bir sınır koymuyoruz, bize heyecan verecek sıradışı projelere de dahil olmak isteriz.

Özel E-ticaret sistemi nedir?

Paket programlardan bulunmayan bazı özellikleri barındıran yazılımlar. Satacağınız ürünlere göre tasarlanmış, pazarlama anlamında optimize edilmiş, özgün modülleri olan yazılımlar. Mesela sitingo için yaptığımız oto koltuk konfiguratörü gibi. Ya da üç boyutlu vektörel dosyalar barındıran, müşterinin ürünü her açıdan görebileceği ve bazı özelliklerini değiştirip ürünü özelleştirebileceği sistemler yapabiliriz.

Tüm işi nasıl yapıyorsunuz? Yani matematikçi olarak tasarım da mı yapıyorsunuz?

Partnerli çalışıyoruz, uzmanlığımızı aşan alanlarda partnerlerimizden destek alıyoruz. Aslında tüm işi alanlarında uzman birkaç firmanın birleşiminden oluşan bir ekip ile yapıyoruz. Müşteri sadece tek bir firma ile muhatap oluyor ve biz arka tarafta daha kolay iletişim kuruyor ve koordine oluyoruz.

Matematikçi iseniz neden yazılım yapıyorsunuz?

Aslında biz yine matematik yapıyoruz. Yazılım matematiğin uygulama alanlarından sadece biri bizim için. Mesele sadece ikilik taban da değil :)

Kendinizi nasıl özetliyorsunuz? Mottonuz nedir?

İki cümle ile ifade edebiliriz. Birincisi; Hayatı kolaylaştırmak için tutkuyla çalışıyoruz. İkincisi ise; Yegane düşmanımız cehalettir ve yalnızda cehalete karşı kazandığımız zaferlere seviniriz.

Yazılımda matematik nasıl kullanılır? Sayılar ile yazılım olur mu?

Sayılar aritmetiğin konusudur. Biz yazılım yaparken fonksiyonel analiz, cebir, lineer cebir gibi daha mantıksal kavramlar kullanıyoruz aslında.

Matematik kullanarak fark yarattığınız bir proje oldu mu?

Elpaş için geliştirdiğimiz erp yazılımında özgün çözümler sunduk. Aslında Elpaş'ın fabrikasını bir kaç gün gezerek tam ihtiyaçları olan sistemi anlamaya çalıştık, matematiksel olarak modelledik ve kodlamasını yaptık. 2019 Ekim ayından beri bizim yazılımımızı kullanıyorlar. Ne kadar fark yarattığından emin değiliz, belki bu soruyu onlara sormanız daha faydalı olur.

Neden rihef?

Rihef 'matematik, geometri ve fen' demek aslında.

service
image Hemen Başlayalım

Yeni Projeler Bizi Her Zaman Heyecanlandırır!

İşinizi dijital dünyaya tam olarak entegre etmek ve teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmak için bizi tercih edin. Hemen tanışmak için iletişime geçiniz.
logo

Rihef Yazılım Danışmanlık Ltd. Şti. olarak işinizi büyütecek teknolojik çözümler sunuyoruz. Temel takımımızdaki doktora dereceli matematikçilerle yalnızca yazılım hizmeti değil komple bir dijital dönüşüm hizmeti veriyoruz.

İLETİŞİM

Kolektif House - Esentepe Talatpaşa Caddesi No:5 Harman Sok. Girişi Şişli / İSTANBUL
Visit ilanlab for more results.